Jak vyčistit koberec?

Jak vyčistit koberec, to je těžká otázka, ale v dnešní době profi tepovačů je to vlastně snadná odpověď. Silně špinavé koberce přitom můžete ošetřit několikrát za sebou, aniž byste je nějak poškodili. 

Jak ale vyčistit koberec, když nemáme doma tepovač? Zkuste klasické babské rady.

Tyto metody jsou jednoduché, řeší problém jak jednotlivých skvrn, tak celého koberce. Náš „problém“ pouze skryjí, ale jako dočasné a rychlé řešení před důkladným vyčištěním Vám velmi pomůžou. Na důkladné vyčištění se použití tepovače stejně nevyhneme. 

Rada č.1 – jak vyčistit koberec použitím práškového čističe na koberce zakoupeného drogerii?

Čistič naneseme na koberec nebo skvrnu, necháme podle pokynů v návodu působit a poté prášek 

z koberce vysajeme. Postup opakujeme podle úrovně znečištění.

Výhodou je rychlý efekt a možnost koberec okamžitě po vysátí čističe používat. Práškové čističe kromě čištění skvrn absorbují i nepříjemné pachy.

Rada č.2 – jak vyčistit koberec použitím octa a jedlé sody?

Octem postříkejte flek na koberci, nasypte na něj jedlou sodu a nechte bublat. Koberec poté setřete vlhkým hadrem. 

Rada č. 3 – jak vyčistit koberec použitím soli?

Pomoci soli dostanete z koberce špínu a nečistoty. Nasypejte sůl na koberec, nechte alespoň půl hodiny působit a pak koberec důkladně vysajte. Sůl je vynikající pomocník na skvrnu od červeného vína. 

Rada č.4 – jak vyčistit koberec pomocí kyseliny citronové?

Kyselina citronová si poradí s čárami od pastelek, propisek nebo fixů. Smíchejte kyselinu citronovou s vodou, vetřete jí do koberce a nechte působit. Místo pak důkladně vymyjte vlhkou houbičkou a vysušte.

Rada č.5 – jak vyčistit koberec pomocí přípravku na nádobí?

Přípravek na nádobí poslouží jako první pomoc téměř při jakékoli skvrně. Podařila se vám rozlít na koberec polévka, otřely si o koberec děti mastné a špinavé ruce? Sáhněte po přípravku na nádobí, stačí smíchat s vodou a pak už jen drhnout.

Zase jako nový?

Jestliže jste vyzkoušeli některý z tipů „našich babiček“ udělali jste alespoň první krok k tomu, aby váš koberec působil čistě. Doporučujeme Však jednou za čas koberec vyčistit hloubkovým neboli mokrým čištěním.

Jak vyčistit koberec

Důkladné vyčištění koberce

Princip čištění je podobný jako praní v pračce. Nástřikové čerpadlo nanese pod tlakem naředěný čistící roztok s teplou vodou. Roztok se nechá cca 10 minut působit, tím se rozpustí nečistoty. Poté čistící roztok i s rozpuštěnými nečistotami vysajeme, v případě potřeby můžeme ještě tento proces zopakovat. Tímto stylem se koberec propere a důkladně vyčistí.

Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím našich webových stránek https://www.pujcovna-cisticu-kobercu-24.cz/ na kterých si jednoduše vytvoříte rezervaci a vyberete si termín, který Vám bude nejvíce vyhovovat. Vypůjčíte si profesionální výkonný tepovač. Také zde najdete videonávod.

Máte výsledek vaši práce, která Vás ohromila a vyřešila Váš problém? Podělte se s námi o Vaši fotku před/po čištění koberce ať už jste čistili tepovačem nebo pomocí „babských rad“. Těšíme se

Sdílet můžete https://www.facebook.com/pujcovna24 nebo fotku můžete zaslat na email: info@pujcovna-cisticu-kobercu-24.cz

Jak vyčistit koberce

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Přejít na začátek