Jak vyčistit sedačku?

Na sedačce trávíme spoustu času. Díváme se na filmy se smaženými brambůrky v ruce, povídáme si s přáteli při popíjení kávy, nebo se mazlíme se svým psem. Dítě se dívá na televizi s dobrotou v ruce, nebo i rozlitá polévka dokáže udělat paseku na vaší sedací soupravě. U všech těchto činností, jednou za čas dojde k nehodě v podobě nehezké skvrny a proto by měl každý znát základní způsoby jak vyčistit sedačku.

Někdo těmto nehodám zabraňuje tak že, na svou krásnou novou sedačku koupí přehozy. To je možné řešení, ale někomu se přehozy nemusí líbit.

Udělali jste skvrnu? Na nic nečekejte a zkuste vyčistit sedačku co nejdřív s použitím toho, co máte doma.

Jak vyčistit sedací soupravu

Ale čím a jak vyčistit sedačku?

Používá se ve vodě rozpuštěný prací prášek, ale taky třeba ocet s vodou v poměru 1:1. 

Z vět­ši­nou skvrn si, ale po­ra­dí­te s po­mo­cí oby­čej­né­ho ci­t­ro­nu ne­bo oc­ta. K dispozici jsou také různé čističe na čalounění. Které můžete zakoupit v drogérii. 

Jak vyčistit sedačku, na které jsou mast­né fle­ky, ale i na fle­ky od ba­rev, pi­va, pří­pad­ně va­jec?

Na mast­né skvr­ny pla­tí i čis­tý al­ko­hol. Vy­zkou­šet, ale mů­že­te i tep­lou vo­du s tro­chou mý­dla ne­bo sa­po­ná­tu.

Jak vyčistit skvr­ny od ká­vy, čo­ko­lá­dy nebo ke­ču­pu ze sedačky?

Použijte jen stu­de­nou vo­du, pří­pad­ně pra­cí prá­šek ne­bo pří­prav­ky na sedací soupravy.

Na star­ší skvr­ny od ká­vy ne­bo hor­ké čo­ko­lá­dy pla­tí použít gly­ce­rin.

Jak vyčistit krev ze sedačky?

Na skvrnu na sedačce, oblečení či na jiném textilním povrchu aplikujte studenou vodu a nasypte sůl. Nechte působit půl hodiny a vytřete. Dejte si jen pozor na to, abyste případným dřením krystalků soli nepoškodili mechanicky materiál. Pokud je zabarvení pryč, pak můžete použít i horkou vodou na důkladnější omytí části sedačky.

Existují i další osvědčené rady, jak ze sedačky skvrny od krve odstranit. Na odmočení lze použít také bílý ocet, citronovou šťávu, jedlou sodu nebo pastu na zuby. Ve všech případech však platí, že je jednodušší odstranění čerstvé, nikoliv již zaschlé skvrny.

Jak vyčistit červené víno ze sedačky?

Hned polijte skvrnu bílým vínem a po chvíli vysajte ho ubrouskem nebo pokapejte místo citronovou šťávou a opláchněte teplou vodou, nebo zasypejte skvrnu solí, vytáhne vlhkost. Je-li skvrna na koberci, nechte sůl působit alespoň dvě hodiny. Pak ji vysajte a koberec dočistěte teplou vodou.

Zaschlé víno odstraníme namočením látky do horkého mléka nebo do octa. Poté vypereme běžným pracím prostředkem.

Jak vyčistit sedačku a zároveň oži­vit vy­bled­lé bar­vy?

Po­kud má­te jen po­cit, že pů­vod­ní barva po­ta­hu vy­bled­la a ztra­ti­la svůj pů­vod­ní šmrnc, vy­rob­te si do­má­cí pří­pra­vek na je­jí oži­ve­ní. Na­še ba­bič­ky s ním mě­ly ty nej­lep­ší zku­še­nos­ti.

Budete po­tře­bo­vat jen 250 ml desti­lo­va­né vo­dy, 50 ml vy­so­ce pro­cent­ní­ho čis­té­ho kon­zum­ní­ho li­hu, 50 ml gly­cerí­nu a 13 g mýdla (např. nastrouhané). 

Ty na­syp­te do kas­t­růl­ku, za­lij­te desti­lo­va­nou vo­dou a za stá­lé­ho mí­chá­ní za­hří­vej­te, do­kud se mýdlo ne­roz­pus­tí. Od­stav­te a nech­te roz­tok vy­chlad­nout. Pak při­dej­te gly­cerín, po­té líh a dů­klad­ně vše pro­mí­chej­te. Na­lij­te do skle­ně­né lah­ve a dob­ře uza­vře­te. Před kaž­dým po­u­ži­tím roz­pusť­te jed­nu lží­ci pří­prav­ku v čis­té vo­dě a dů­klad­ně na­šle­hej­te až do pě­ny. Tu pak opa­tr­ně na­ná­šej­te hou­bič­kou na lát­ku. Po­zor ale, abys­te po­ta­hy pří­liš ne­na­mo­či­li. Oživení látky bez koupeného přípravku je již náročnější.

Skvrny čistěte hned

Nejdůležitější pravidlo při odstraňování ať už jakýchkoli skvrn je: zakročte co nejrychleji. Vyřešíte alespoň to největší špínu a zabráníte tvorbě zápachu sedačky.

Detailní vyčištění sedačky si pak naplánujte, třeba i s čištěním koberců, matrací nebo sedaček v autě a vypůjčte si profesionální tepovač, který Vám důkladně všechny výše zmíněné součásti útulného bytu důkladně a hloubkově vyčistí- vypere. A když čištění nepočká a potřebujete mít sedačku čistou hned, žádný problém ať už je večer nebo víkend máme nonstop službu.

 

Půjčovna tepovačů nonstop

Na našich stránkách  https://www.pujcovna-cisticu-kobercu-24.cz/  si vybere nejbližší pobočku, zadáte si rezervaci a poté na Vás bude náš profi stroj čekat ve výdejním boxu. Bez kauce s chemií a s příslušenstvím zdarma. Když budete potřebovat akutně vyčistit sedačku není problém, protože naše půjčovna je nonstop. Zde je odkaz na video, který Vám ůkáže jak lze vyčistit sedačku.

Jak vyčistit sedačku

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Přejít na začátek