Jak vyčistit matraci?

Jak vyčistit matraci? V dnešní době profesionálních tepovačů je na ta jednodušejší odpověď. Silně špinavé matrace přitom můžete ošetřit několikrát za sebou, aniž byste je tím nějak poškodili. 

špinavá matrace

Jak vyčistit matraci, když nemáme doma profi tepovač? Poradíme Vám klasické babské rady.

Tyto metody jsou jednoduché, řeší problém jak jednotlivých skvrn, tak celé matrace. Na důkladné vyčištění se použití tepovače stejně nevyhneme, ale babské rady umožní řešit problém se skrvnou teď a hned.

Jak vyčistit matraci použitím práškového čističe na koupeného drogerii?

Čistič naneseme na matraci necháme podle pokynů v návodu působit a poté prášek 

z matrace vysajeme. Postup opakujeme podle úrovně znečištění.

Výhodou je rychlý efekt a možnost matrace okamžitě po vysátí čističe používat. Práškové čističe kromě čištění skvrn absorbují i nepříjemné pachy.

 

Jak vyčistit matraci použitím octa a jedlé sody?

Octem postříkejte flek na matraci, nasypte na ni jedlou sodu a nechte bublat. Matraci poté setřete vlhkým hadrem. 

Jak vyčistit matraci použitím soli?

Pomoci soli dostanete z matrace špínu a nečistoty. Nasypejte sůl na matraci, nechte alespoň tak půl hodiny působit a pak matraci důkladně povysavejte. Sůl je vynikající pomocník na skvrnu od krve.

Jak čistit matraci pomocí kyseliny citronové?

Smíchejte kyselinu citronovou s vodou, vetřete jí do matrace a nechte působit. Místo pak důkladně vyčistěte vlhkou houbičkou a vysušte například ručníkem.

Jak vyčistit matraci pomocí přípravku na nádobí?

Přípravek na nádobí poslouží jako první pomoc téměř při jakékoli skvrně, stačí smíchat s vodou v kýbli nebo v rozprašovači a pak už jen drhnout. A poté opět vysušit ručníkem.

Jak vyčistit matraci

 

  Povedlo se Vám vyčistit matraci?

Jestliže jste vyzkoušeli některý z tipů „našich babiček“ udělali jste alespoň první krok k tomu, aby vaše matrace působila čistě. Doporučujeme však jednou za čas matraci vyčistit hloubkovým neboli mokrým čištěním.

Jak vyčistit matraci pomocí tepovače?

Vyčištění matrace

Princip čištění je podobný jako praní v pračce. Nástřikové čerpadlo nanese pod tlakem naředěný čistící roztok, který od nás k zapůjčení tepovače dostanete zdarma, s teplou vodou. Roztok necháte asi 10 minut působit, tím se rozpustí nečistoty. Poté čistící roztok i s rozpuštěnými nečistotami vysajete, v případě potřeby můžete ještě tento proces zopakovat. Tímto stylem se matrace propere a důkladně vyčistí.

Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím našich webových stránek https://www.pujcovna-cisticu-kobercu-24.cz/ na kterých si jednoduše vytvoříte rezervaci a vyberete si termín, který Vám bude nejvíce vyhovovat. Vypůjčíte si profesionální výkonný tepovač. Také zde najdete videonávod jak vyčistit koberec s tepovačem.

Máte výsledek vaší práce, která Vás ohromila a vyřešila Váš problém? Podělte se s námi o Vaši fotku před/po čištění koberce ať už jste čistili tepovačem nebo babskými radami. Těšíme se na to

Sdílet můžete https://www.facebook.com/pujcovna24 nebo fotku můžete zaslat na email: info@pujcovna-cisticu-kobercu-24.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Přejít na začátek