Jak vyčistit zašlý koberec?

jak čistit zašlý koberec

Když slunce pořádně zasvítí, odhalí naše resty. Neumytá okna a náš milovaný koberec. A právě o ten nám v tomto článku půjde. Jak vyčistit zašlý koberec spolehlivě a zároveň mu navrátit barvy?

Moderní vysavače či tepovače dokážou skoro zázraky, jak už jsme tady zvyklý můžete si ho snadno a jednoduše vypůjčit v naši nejbližší výdejně https://www.pujcovna-cisticu-kobercu-24.cz/

Váš koberec potřebuje rozhodně větší péči než jen pravidelné luxování. To vám profesionální tepovač zajistí, zvlášť pokud máte děti nebo sdílíte domácnost s nějakým chlupatým mazlíkem. Čím tedy koberec opravdu vyčistíte, navoníte a oživíte jeho barvy než dostanete do ruky tepovač?

Jak vyčistit zašlý koberec?

jak vyčistit zašlý koberec

Pěna, sprej nebo soda? Který z přípravků vyčistí koberec nejlépe? Se kterým to nebude taková dřina, i když ho budete muset čistit ručně? V drogerii si můžete koupit přípravek ve spreji a nebo existují přípravky, které se míchají s vodou a vytvářejí tak čisticí pěnu. My vám, ale poradíme šetrnější přírodní metodu – směs vody, octa a jedlé sody. Předtím než začneme koberec čistit musíte ho vyluxovat běžným vysavačem.

Přírodní přípravek z dílu octa a jedlé sody nařeďte vodou tak, aby vznikla pasta. Směs lehce nanesete na koberec, nejlépe kartáčem, a drhněte. Ideální je nechat přípravek působit přes noc. Druhý den stačí zaschlou směs vyluxovat.

Jak vyčistit zašlý koberec od bot?

tepování zašlého koberce

Nastane-li situace, že se vám domácí mazlíčci nebo děti projdou po koberci se špinavými tlapkami a botami, špínu nanesenou z ulice a z venku odstraníte solí. Nasypte na koberec sůl a po 15 minutách, kdy sůl špínu pohltí, ji pohodlně vysajte.

Máte na koberci neodstranitelné skvrny, které odolávají každému pokusu o jejich vyčistění? Zkuste použít prostředek na umývání oken a skla. Skvrnu postříkejte a vytřete čistým hadrem. Takto se dá vyčistit mnoho skvrn a to třeba i od krému na boty.

Jak vyčistit zašlý koberec pomocí sněhu?

Pokud se rozhodnete čistit zašlý koberec v zimě, pomůže vám sníh. Váš koberec znovu dostane zářivou barvu, když jej položíte v zimě lícem do sněhu a následně jej pořádně vyklepete klepačem. Ale pozor musí se jednat o mrazivý den, kdy se sníh nerozpouští, aby váš koberec nenasákl vodou ze sněhu.

Jak vyčistit zašlý koberec zelím, ano zelím

Není-li zrovna zima a vaše koberce potřebují nutně oživit barvu, nechte dobře okapat kyselé zelí a nasypte jej na koberce. Pak jím silně otírejte. Hrubší kusy zelí následně smeťte a vysajte běžným vysavačem. Nebojte se zelí barvy na koberci následně zase ožijí.

Jak vyčistit zašlý koberec pomocí jedlé sody?  

 

Dokážete to taky s použitím jedlé sody, kterou má každý z nás doma. Protože jak už víme jedlá soda neutralizuje pachy, čistí a dezinfikuje. Stačí jedlou sodu na skvrnu na zašlém koberci nasypat a nechat jí tam působit nejméně přes noc a pak důkladně vysát.

Nechcete experimentovat?

Moderní vysavače či tepovače dokážou skoro zázraky, jak už jsme tady zvyklý můžete si ho snadno a jednoduše vypůjčit v naši nejbližší výdejně https://www.pujcovna-cisticu-kobercu-24.cz/

Zdroj:

https://www.prozeny.cz/clanek/soda-pena-nebo-sprej-vime-co-vycisti-koberec-nejlepe-48014

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Přejít na začátek