Jak vyčistit koberec od moči?

Pokud máme doma dítě nebo pejska či kočičku je velmi pravděpodobné, že se jim stane čas od času nějaká nehoda. Zvlášť jde-li o batole, stěně či koťátko. I když po nich nehodu okamžitě uklidíte, může se část této tekutiny vsáknout do koberce. Nikdo z nás si přeci nepřeje mít doma nepříjemný zápach a proto se náš článek zaměřil na téma jak vyčistit koberec od moči.

Jak vyčistit koberec od moči

Jak vyčistit koberec od moči s tím co máte doma?

Jestli máte doma ocet a jedlou sodu níže jsou tři kroky k vyčištění koberce.

1.krok čištění octem

Nejprve koberec pořádně vysušíme. Pomocí ručníku nebo papírového ubrousku. Poté je to už jednoduché. Stačí do nádobky s rozprašovačem nalít 200ml octa a 200ml vody a promíchat.

Nastříkáme na skvrnu a necháme 15 minut působit. Pak už jen stačí opět důkladně vysušit.

2.krok čištění moči pomocí jedlé sody

Jakmile máte hotový a vyčištěný koberec pomocí octa, jak jsme si před chvílí napsali. Stačí jen na postižené místo nasypat jedlou sodu. Jedlá soda neutralizuje zápach a pohlcuje vlhkost.

3.krok vysání

Soda následně na koberci vytvoří takovou jakoby krustu, kterou pak stačí jen důkladně vysát.

Jestliže se bojíte, že vám ocet a jedlá soda na koberci udělají ještě větší neplechu. Zkuste tento postup raději vyzkoušet na neviditelné části vašeho koberce.

Odstranění moči z koberce pomocí peroxidu vodíku?

Nejprve mějme na paměti, že peroxid odbarvuje, tady zase doporučujeme udělat test na neviditelné části vašeho koberce. Pokud bude vše v pořádku smícháme 22 ml peroxidu vodíku, 15 ml tekutého mýdla a 28 g jedlé sody.

Z těchto ingrediencí uděláme pastu, naneseme na koberec a necháme 1 hodinu působit.

Po hodině pastu odstraníme vždy vlhčeným a čistým hadrem. Pokud se vám bude zdát, že ještě trocha pasty na koberci zbyla, počkejte až to uschne a vysajte.

Jak odstranit moč z koberce

Jak vyčistit koberec od moči nejjednodušeji, bez kompromisů a bezpečně ?

Stačí si otevřít váš vyhledávač naklikat https://www.pujcovna-cisticu-kobercu-24.cz/ a zarezervovat a následně vyzvednout náš profesionální tepovač. Za pár kliknutí a korun z pohodlí domova.

Vyzvednete si tepovač a našim profesionálním čističem, který od nás dostanete k zapůjčení zdarma, si pohodlně a jednoduše vyčistíte koberec  doma sami. Jak vyčistit koberec od moči?

Žádný problém😊

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Přejít na začátek