Jak vyčistit počůranou matraci?

Jak vyčistit počůranou matraci?

V dnešním příspěvku se podíváme na to, jak vyčistit počůranou matraci.

Vyčištěním vaší matrace vám pomůže dosáhnout spánku ve zdravém a hygienickém prostředí. Není to totiž jen o jejím občasném vysátí s pomocí vysavače. Když budete dodržovat následující postup, zbavíte se skvrn, prachu, nečistot, plísně a dalších alergenů a vy tak budete moci v klidu v noci spát.

Do matrace se může dostat nejen prach a nečistoty, ale také pyl, plíseň, různé oleje a chemikálie, pot, krev, moč a další tělní tekutiny, a to vše navzdory tomu, že se před uložením do postele pokaždé osprchujete, nebo okoupete.

Jak vyčistit počůranou matraci, to už není taková legrace. Skvrny od moči se čistí velmi těžce, zvláště pak když už jsou zaschlé. Není však zcela nemožné se jich zbavit. Pokud jste skvrnu objevili bezprostředně po jejím vzniku, máte napůl vyhráno. Čerstvé skvrny se čistí samozřejmě snadněji, než ty staré zaschlé. Nejprve svlékněte z matrace snímatelný povlak (pokud jím vaše matrace disponuje) a poté vezměte papírové utěrky a vysajte s nimi co nejvíce moči. Skvrnu vysoušejte pouze přikládáním, nikoliv tlačením. Mohli byste zatlačit moč hlouběji do matrace, což je to poslední, co byste si přáli. Povlak s prostěradlem hoďte do pračky na 40°.

Nebo si můžete na matraci pořídit chránič, stojí pár korun a taky se dá prát v pračce.

chráníč matrace proti moči

Jak vyčistit počůranou matraci pokud toho bylo víc než jsme si mysleli?

Pozor na přemokření

Poté se hned vrhněte na čištění jádra matrace, ale dejte si velký pozor, abyste ji nepřemokřili. Matrace k tomu nejsou uzpůsobené. Hlavně se to týká paměťové pěny, která namočení nese velmi těžko. Jádro matrace můžete vyčistit několika metodami.

Jednoduše smíchejte 3 lžíce jedlé sody, 240 ml peroxidu vodíku (3%) a dvě kapky saponátu na nádobí. Tuto směs naneste na skvrnu a nechte uschnout (ale pozor žádné drhnutí).

V případě, že skvrna nezmizela, tak smíchejte 3 lžíce sypkého pracího prášku (vámi vybraný prací prášek nesmí obsahovat bělidlo) a 1 lžíci vody a vymíchejte z nich pěnu. Naneste ji a nechte působit 30 minut. Zaschlé zbytky odškrábněte pomocí lžíce. Nakonec přikládejte na místo bílý bezbarvý namočený v peroxidu vodíku. Zcela na závěr pak místo opět vysajte.

Základem úspěchu je ale následné dosušení. Nejlépe toho docílíte pomocí dvou židlí. Matraci na ně položte tak, aby promočená strana směřovala dolů. Pokud máte čas, nechte ji v teple domova doschnout. Pokud ne, vezměte si k ruce fén a vysoušejte matraci tak dlouho dokud není suchá. Občas fén odložte a nechte ho vychladnout, abyste ho nespálili. Tento krok určitě nepřeskočte, protože vlhká matrace snadno zatuchne a je ideálním prostředím pro rozvoj plísní.

Jak vyčistit počůranou matraci, pokud nemáte doma k dispozici peroxid vodíku, můžete zkusit i solný roztok. Do půl litru vody nasypte hrst soli a nechte rozpustit. Poté do roztoku namočte houbičku na nádobí a potírejte jím zaschlou skvrnu. Nechte působit opět alespoň půl hodiny, ale klidně i déle. Na závěr houbičku omyjte a namočte do jarové vody a krouživými pohyby místo dočistěte.

Jak odstranit moč z matrace, když už ani výše zmíněné rady nepomohly?

Každý z nás má určitě doma jedlou sodu. Jedlá soda má v každé domácnosti nezastupitelné místo. Vyčistit se s ní dá snad cokoliv od ledničky přes oblečení až po wc. Ani čištění skvrny od moči na matraci není výjimkou. Budete potřebovat větší množství sody, kterou rovnoměrně posypte potřísněné místo a nechte alespoň půl hodiny působit. Za tu dobu do sebe natáhne veškerý zápach a vlhkost. Poté už jen všechnu sodu vyluxujte vysavačem a nechte matraci doschnout.

Jak vyčistit počůranou matraci profesionálně?

Opět pro vás máme radu k nezaplacení. Objednejte si jednoduše přes tento odkaz náš profesionální tepovač s čistícím prostředkem zcela zdarma.

Odstranění moči z madrace

Pomocí tepovače (tzv. extraktoru) si v ložnici zajistíte během chvilky hygienické podmínky. Tento způsob čištění matrací funguje bez použití chemikálií až do hloubky vlákna.

Sundejte a vyperte prostěradlo, pečlivě vysajte a vytepujte matraci. Voda s čisticím prostředkem se tlakem dostane hluboko do vláken matrace a ve stejném kroku je odsávána zpět. V závislosti na stupni znečištění, matraci můžete ještě otočit a vyčistit ji pomocí extraktoru i z druhé strany. Po dokončení čištění nechte matraci po dobu několika hodin větrat bez potahu, aby opravdu vyschla dosucha. Tepovač můžete rezervovat https://www.pujcovna-cisticu-kobercu-24.cz/ kdykoli a po celé ČR. Bez kauce, s Chemiíí a příslušenstvím v ceně.

Přejeme vám spousty dní bez nehod a voňavou ložnici

čištění matrace od moči

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Přejít na začátek