Jak vyčistit sedací soupravu?

Než se pustíme do tématu jak vyčistit sedací soupravu, mysleme na to, že velmi důležitou součástí pravidelné údržby je vysávání čalouněného nábytku od prachu a to minimálně jednou za 14 dní. Prach časem usedá nejen na textilii nebo kůži, ale dostává se skrze ni do výplňových materiálů.

Pravidelně vysávat je základ

Pokud si představíte, kolik prachu usedá například na dřevěný nábytek, stejné množství usedá i na čalouněný, jen není tolik vidět. Za několik let užívání, může být v pěnách uvnitř pohovky či křesla opravdu velké množství prachu, drobků od jídla, ale také odumřelé buňky lidské kůže, chloupků a vlasů.

Suché čištění sedaček- bez speciálních přípravků

Máte doma sedací soupravu, na které se nečekaně objevila skvrna? Jak vyčistit sedací soupravu?  Pokud na to příjdete hned, není nic jednoduššího než vzít jarovou vodu a vlhkým hadříkem otřít sedačku do čista. To je jakoby suchá metoda čištění.

Vždy platí, že skvrny musíte čistit zásadně směrem od krajů do středu. Tak abyste, barvivo obsažené v tom konkrétním fleku – od nějakého pití, kávy, špíny na rukou – nerozetřeli dál a skvrnu ještě nezvětšili. Vytíráním směrem od krajů do středu si ji postupně naženete doprostřed a odtamtud veškeré zbytky nečistot vytřete. Buď čistou vlhkou houbičkou nebo papírovým bílým kapesníkem

Pokud se vám, ale na sedací soupravu podařilo něco vylít, jak vyčistit sedací soupravu? Tak na to si vezmeme papírový ubrousek či utěrku, můžeme použít také ručník a co nejlépe sedací soupravu vysušíme. Po pořádném vysušení si vezmeme opět vlhčený hadřík namočený třeba v jarové vodě a jedním tahem sedačku drhneme.

Jak vyčistit sedací soupravu

Jak vyčistit sedací soupravu pokud je skvrna již zažraná-extrační čištění

To použijeme takzvanou mokrou metodu. Mokrá metoda je neúčinnější co se týče hloubky čištění a její rychlosti. Ten nejdůležitější faktor je, že vaše sedací souprava bude dokonale a hloubkově vyčištěná, vydezinfikovaná a voňová.

Princip extrakčního čištění je založen na regulovaném proudu teplé vody, kterou tepovač vhání společně s čisticím prostředkem, který od nás k zapůjčení tepovače dostane zdarma. Tlak do vaší sedací soupravy a následně ji ihned vysává zpět do sběrné nádoby.

Jak vyčistit sedací soupravu nejjednodušeji?

Úplně nejlepší a nejrychlejší bude využít našich služeb, na našich webových stránkách  https://www.pujcovna-cisticu-kobercu-24.cz/ si snadno a jednoduše zamluvíte tepovač, který si následně vyzvednete v jedné z našich výdejních boxů rozmístěných po celé ČR.

Použitím profesionálního tepovače zajistíte, aby vaše sedací souprava bylo opět jako nová, voňavá. Zbavená všech nečistot a pachů a to vše za pár minut. Jak vyčistit sedací soupravu není zase taková věda jak zdá😊

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Přejít na začátek